Velké polární výpravy PDF EPUB MOBI


Miloslav Martínek

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Trávit čas knihou Velké polární výpravy PDF! Na našem webu najdete knihu Velké polární výpravy PDF a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!

Kniha líčí osudy nejznámějších dobyvatelů severu a jihu: H. Hudsona, Johna a Jamese Rossových či J. Franklina pokoušejících se proniknout zamrzajícími průlivy mezi ostrovy na severu Ameriky, úspěšnou plavbu R. Amundsena, snahy E. Kanea, F. Nansena a dalších polárníků dosáhnout severní pól, i zápas o prvenství mezi F. Cookem a R. Pearym. Zachycuje tragické vyústění závodu o dosažení jižního pólu mezi Amundsenem a Scottem a nenaplněnou touhu E. Shackletona přejít Antarktidu.
Romantiku plachetnic a parolodí posléze nahradily vzducholodě a letadla a k „hrdinovi obou pólů“ Amundsenovi přibyli U. Nobile a R. E. Byrd. A právě v této době zároveň končí životní příběh nejslavnějšího dobyvatele ledových pustin, Roalda Amundsena, jehož osud knihu rámuje.“>Po celá staletí se snažili jednotliví mořeplavci i celé výpravy proniknout do polárních končin na severu i na jihu Země. Hledali podél severoamerického pobřeží cestu do Číny a Japonska, podobně jako na jih od Ohňové země hledali bájnou zemi na jižní polokouli. Jako magnet je přitahovaly severní i jižní pól. Jejich cesty provázely mořské bouře,…


Formát: EPUB.PDF.DOC.TXT.MOBI

AUTOR
Miloslav Martínek
VELIKOST SOUBORU
10,93 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2011
JAZYK
Čeština
ISBN
9788074250910

Stažení celkem:592

Velké polární výpravy PDF.pdf

Velké polární výpravy PDF.epub


Tagy:
stáhnout Velké polární výpravy PDF pdf zdarma kompletní
kniha Velké polární výpravy PDF epub download
stáhnout e-kniha Velké polární výpravy PDF mobi
Velké polární výpravy PDF torrent
stáhnout Velké polární výpravy PDF čeština zdarma
Velké polární výpravy PDF číst on-line
Velké polární výpravy PDF free download
Velké polární výpravy PDF pdf torrent
stáhnout Velké polární výpravy PDF mp3
audiokniha Velké polární výpravy PDF off
stáhnout Velké polární výpravy PDF zdarma
Velké polární výpravy PDF kniha online PDF
koupit Velké polární výpravy PDF zlevněné levný
Velké polární výpravy PDF pdf|lit|epub|mobi
Velké polární výpravy PDF kompletní PDF

Stáhnout knihu Velké polární výpravy zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2. Po celá staletí se snažili jednotliví mořeplavci i celé výpravy proniknout do polárních končin na severu i na jihu Země.


Po zazimování stanice a zabalení vědeckých vzorků dopravily členy výpravy dva vrtulníky na chilskou válečnou loď Aquiles, která kvůli nepříznivému počasí čekala tři dny asi sedmdesát kilometrů od stanice. Z této lodi pak výprava přesedla na ostrově Krále Jiřího na ledoborec Almirante Oscar Viel.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *