La Fontaine PDF EPUB MOBI


Jean de La Fontaine

-STÁHNOUT-
-ČTĚTE ONLINE-

Hledáte knihu La Fontaine PDF? Skvělé, máme tu knihu. Bylo napsáno 2019 a autorem je Jean de La Fontaine? Přečtěte si knihy online na našem webu.

Výběr bajek slavného francouzského autora, jehož verše mají švih i vtip, a v každé bajce dovedou překavpit svou chytrostí a tím, jak přiléhavě líčí pinožení lidské rasy, byť je v nich přioděna do škrabošek říše zvířat.
JEAN DE LA FONTAINE (1621-1695) má v evropské literární tradici výsadní postavení, neboť ve svých bajkách dokázal z již poněkud obstarožního a učebnicového žánru udělat vzrušující básnický komentář ke společenským problémům a událostem své doby. La Fontainovy bajky zachycují morální problém v jeho nejednoznačnosti a přitom s ohromným citem pro reálnou situační kresbu. Nevychvalují ani neodsuzují žádnou konkrétní lidskou vlastnost samu o sobě – kromě hlouposti ve všech jejích podobách. Spíše ironicky, přesně a v neposlední řadě zábavně zachycují nejčastější podoby střetu protipólů lidského jednání: přičinlivosti se zahálčivostí, vypočítavosti s naivitou, panovačnosti s patolízalstvím…“>Výběr bajek slavného francouzského autora, jehož verše mají švih i vtip, a v každé bajce dovedou překavpit svou chytrostí a tím, jak přiléhavě líčí pinožení lidské rasy, byť je v nich přioděna do škrabošek říše zvířat.
JEAN DE LA FONTAINE (1621-1695) má v evropské literární tradici výsadní postavení, neboť ve svých bajkách dokázal z již poněkud…


Formát: PDF.EPUB.TXT.DOC.MOBI.FB2

AUTOR
Jean de La Fontaine
VELIKOST SOUBORU
5,76 MB
DATUM PUBLIKOVÁNÍ
2012
JAZYK
Čeština
ISBN
9788087716007

Stažení celkem:488

La Fontaine PDF.pdf

La Fontaine PDF.epub


Tagy:
stáhnout La Fontaine PDF pdf zdarma kompletní
kniha La Fontaine PDF epub download
stáhnout e-kniha La Fontaine PDF mobi
La Fontaine PDF torrent
stáhnout La Fontaine PDF čeština zdarma
La Fontaine PDF číst on-line
La Fontaine PDF free download
La Fontaine PDF pdf torrent
stáhnout La Fontaine PDF mp3
audiokniha La Fontaine PDF off
stáhnout La Fontaine PDF zdarma
La Fontaine PDF kniha online PDF
koupit La Fontaine PDF zlevněné levný
La Fontaine PDF pdf|lit|epub|mobi
La Fontaine PDF kompletní PDF

Jean de La Fontaine (Château-Thierry, Aisne, 8 de julio de 1621-París, 13 de abril de 1695) fue un fabulista francés.. Sus cuentos y novelas están inspiradas por Ariosto, Boccaccio, François Rabelais y Margarita de Navarra.También es autor de Cuentos Galantes (libertinos) que fueron adaptados al cine por Benazeraf.


Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz – aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog vybraných autorů > F > Fontaine – Jean de La Fontaine.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *